I Ogólnopolski Kongres Antropologiczny

Polski Instytut Antropologii wraz z instytucjami współpracującymi, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Kongresie Antropologicznym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 23, 24, 25 października 2013 roku.
Celem Kongresu jest podjęcie dyskusji na temat metodologicznych i teoretycznych wyzwań współczesnej antropologii oraz stworzenie ogólnopolskiej platformy dialogu, umożliwiającej zacieśnienie współpracy pomiędzy rozmaitymi środowiskami antropologicznymi. Dlatego też, pragniemy zaprosić do udziału w Kongresie badaczy i badaczki, pracowników instytucji naukowych oraz muzeów, redaktorów czasopism, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji państwowych, osoby realizujące projekty i działania wykorzystujące metody etnograficzne oraz zaangażowane w procesy zmiany i animacji kultury.
Liczne dyskusje panelowe, skupiające reprezentantów różnorodnych subdyscyplin antropologii, tj. antropologii religii, mediów, medycyny, rozwoju, mobilności czy polityki, stanowić będą przestrzeń wymiany doświadczeń badawczych oraz wiedzy na temat współczesnego świata oraz zachodzących w nim zmian. Z kolei debaty plenarne pozwolą na podjęcie dyskusji na temat kondycji antropologii, jej przyszłości i możliwych kierunków rozwoju, pozycji, jaką zajmuje nie tylko wśród innych nauk humanistycznych, ale również w przestrzeni publicznej i w szerszym społeczeństwie.
Do 29 kwietnia zapraszamy wszystkie osoby, chętne do wystąpienia na poszczególnych panelach do przesyłania abstraktów. Tematy i opisy paneli widoczne są na naszej stronie internetowej w zakładce: Program (http://kongresantropologiczny.pl/program)
Po 25 maja zapraszamy do rejestracji wszystkie osoby, chętne do uczestnictwa w Kongresie jako słuchacze. Rejestracja słuchaczy będzie otwarta do wyznaczonego terminu lub do wyczerpania wolnych miejsc.
Równocześnie pragniemy poinformować, że pozostajemy otwarci na propozycje włączenia się do współpracy organizacyjnej.
Organizator: Polski Instytut Antropologii

Współpraca: Komitet Nauk Etnologicznych Polskiej Akademii Nauk Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kontakt: kongres@pia.org.pl
www.kongresantropologiczny.pl