Szlachetna Paczka od Etnologów III

Drodzy Pracownicy Naukowi KEiAK UMK oraz Studenci Etnologii i Antropologii Kulturowej,

już po raz trzeci Koło Naukowe aktywnie włącza się do akcji “Szlachetna Paczka”.

Tym razem działamy w ramach projektu “Szlachetna Paczka od Etnologów III”.
Jako koordynator projektu, wybrałam Rodzinę, dla której zbieramy w tym roku rzeczy do paczki.

Charakterystyka rodziny:
Mama (37 lat), wychowująca samotnie 3 dzieci: dwie córki w wieku 18 i 8 lat i syna w wieku 4 lat.
Trudną sytuację rodziny potęguje fakt, że Tata dzieci zmarł 4 lata temu. Kobieta wychowuje więc całą trójkę sama, a dodatkowo jest obecnie bez pracy.

Czego najbardziej potrzebuje nasza Rodzina?

1. Żywność trwała - kasze, mąki, makarony, słodycze, konserwy itp.

2. Środki czystości - proszki do prania, szampony, mydła itp.

3. Odzież

Oczywiście to tylko propozycje.
Jeśli ktoś ma zbędne zabawki, książki itp. – również może je ofiarować – będzie to miła niespodzianka dla dzieci :)

Zbiórka tradycyjnie w pokoju p. Ani Łuczak (parter Collegium Humanisticum) – tam prosze przynosić rzeczy do paczki. W ciągu 3 dni skontaktuje się ze mną koordynator-opiekun Rodziny – wówczas poznam dokładny termin, do którego można przynosić rzeczy. Wstępnie jest to data 30.11.2013.

Liczę na to, że wspólnymi siłami powtórzymy to, co udało się osiągnąć rok i dwa lata temu :)

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Kmieć