Druga edycja Teologiczno-Etnologicznej Konferencji Akademickiej

Za nami druga już edycja Teologiczno-Etnologicznej Konferencji Akademickiej. W tym roku temat przewodni obrad brzmiał: „Człowiek – ciało i duch”. Konferencja miała miejsce 25 i 26 września 2014 w Toruniu.

Konferencja adresowana była do studentów i doktorantów antropologii, archeologii, archiwistyki, etnologii, filozofii, historii, kierunków filologicznych, kierunków medycznych, kulturoznawstwa, nauk o rodzinie, pedagogiki, prawa, psychologii, religioznawstwa, socjologii i teologii – miała zatem charakter interdyscyplinarny. Przedstawiciele różnych dyscyplin mieli dzięki temu okazję do zaprezentowania swoich poglądów w następujących panelach: teologii praktycznej, prawno-historycznym, psychologiczno-kognitywistycznym, filozoficzno-antropologicznym i teologii systematycznej.

Oprócz obrad w panelach szczegółowych, postanowiliśmy także zaprosić Państwa na główny, naukowo-medialny panel dyskusyjny. Gościliśmy na nim osobistości ze świata nauki, które dyskutowały na tematy związane z tegoroczną konferencją w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu (dr n. med. Gabriela Gulak, reportażystka Teresa Kudyba, mgr Janina Mirończuk z Fundacji „Światło” w Toruniu, dr Rafał Beszterda z UMK Toruń i dr Tomasz Terlikowski – redaktor naczelny portalu Fronda.pl i telewizji Republika).

Opiekunowie naukowi konferencji:

dr Rafał Beszterda

ks. dr Janusz Chyła

ks. dr hab. Krzysztof Krzemiński

ks. dr hab. Piotr Roszak

Sekretarze konferencji:

mgr Karolina Olszewska

mgr Anna Natalia Kmieć

Paulina Małkowska

Wojciech Bednarczyk

Bartosz Arkuszewski

1 2 3 4 5 6

Ten wpis został opublikowany w kategorii KNSE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>