Kolejna edycja Szlachetnej Paczki!

logo_szlachetna_paczka2

W tym roku ponownie bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka.  Rodzina której  będziemy przygotowywać świąteczną paczkę mieszka na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Oto najważniejsze informacje:

Opis rodziny:

Pani Jolanta (41 l.) samotnie wychowuje syna Stanisława (4 l.).

Gdy Staś miał 8 miesięcy pani Jolanta rozstała się z jego ojcem, który stosował wobec niej przemoc. Obecnie mieszka z synem w wynajętym jednopokojowym mieszkaniu. Z powodu problemów ze zdrowiem (schizofrenia paranoidalna) u pani Jolanty stwierdzono całkowitą niezdolność do pracy. Rodzina utrzymuje się z renty pani Jolanty (520 zł), alimentów Stasia (300 zł) oraz zasiłków (361 zł). Po opłaceniu czynszu i rachunków (795 zł) oraz zakupie leków (35 zł) do dyspozycji pozostaje 175 zł na osobę.
Mimo wszystko pani Jolanta nie poddaje się. Uczęszcza na terapię dla ofiar przemocy oraz stara się o zmianę mieszkania. Od niedawna Staś chodzi do przedszkola, ponieważ dla pani Jolanty ważny jest rozwój dziecka i jego kontakt z rówieśnikami. Z dumą pokazuje dyplomy Stasia z przedszkola oraz opowiada jak dobrze sobie tam radzi, śpiewa, rysuje. Widać, że syn jest dla niej najważniejszy.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności oraz obuwia na zimę. Będzie wdzięczna również za kanapę (wystarczy używana w dobrym stanie), ponieważ obecna jest zarwana i wymaga wymiany.

Ubrania:
p. Jolanta, 41 lat, rozmiar ubrań: na 153 cm wzrostu, sylwetka: normalna
Staś, 4 lata, rozmiar ubrań:na 110 cm wzrostu, sylwetka: szczupła

Obuwie:
p. Jolanta – obuwie – rozmiar: 37
Staś – obuwie – rozmiar: 27

Jak widzimy, potrzebach są tylko: jedzenie, ubrania i łóżko czyli mamy możliwość zrobienia naprawdę fajnej paczki. Kontynuując tradycję robienia Szlachetnej Paczki do Etnologów, zapraszam więc w imieniu swoim i Ani do włączenia się już po raz czwarty w tę akcję.
Rzeczy proszę przynosić jak zwykle – do pokoju p. Małgorzaty Gimińskiej (KEiAK UMK, parter Collegium Humanisticum) do 10 grudnia.

W razie pytań proszę o kontakt:
Paweł p.rudzinski1946@gmail.com
Ania aniamail87@o2.pl