Badania terenowe w Indiach

Drodzy Studenci,

Koło Naukowe naszej Katedry zaprasza na spotkanie inicjatywne w związku z planowanym na wiosnę 2017 wyjazdem badawczym do Indii (5 tygodni). Wszystkich zainteresowanych proszę o przybycie.

Na miejscu przedstawię schemat projektu wraz z szeregiem wymogów formalnych, zarysem planu pobytu i badań.
W zamyśle badania studenckie mają objąć rozmaite aspekty kultury wysokogórskiego okręgu Kinnaur, Himaćal Pradeś.
Warunki wstępne dla kandydatów: przynajmniej dobre wyniki w nauce, komunikacyjna znajomość języka angielskiego, gotowość do nauki hindi i pisma dewanagari (poza programem studiów), chęć do długotrwałej pracy z tekstami w języku ang., gotowość do wzmożonej nauki, wniesienie wkładu finansowego w kwocie 2 000 zł, bardzo dobry stan zdrowia, umiejętności praktycznego radzenia sobie w trudnym terenie (harcerskie), praktyka górska mile widziana.
Grupa wyjazdowa ma się składać z 4-6 osób + opiekun. Rezultatem prac przygotowawczych i terenowych mają być prace licencjackie oraz magisterskie, zatem projekt jest kierowany głównie do studentów obecnego I i III roku studiów I stopnia. Studenci innych lat muszą przemyśleć własne plany studiowania (życiowe) w związku z wiosną 2017.

Do zobaczenia
Rafał Beszterda