Szlachetna Paczka V

logo_szlachetna_paczka2

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w tym roku ponownie bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem zbieramy żywność, słodycze, środki czystości, zabawki i ubrania dla Mamy (l. 35) i jej dwójki dzieci: Córeczki (1,5 roku) i Synka (3,5 roku).

Kontynuując tradycję robienia Szlachetnej Paczki od Etnologów, zapraszamy wszystkich Studentów i Kadrę Naukową do włączenia się już po raz piąty w tę niezwykłą akcję!

Opis rodziny:

Pani Magdalena (35 l.) samotnie wychowuje Kasandrę (14 miesięcy) oraz Oliwiera (3,5 r.). Bardzo się kochają, pełna nadziei kobieta nie widzi świata poza swoimi pociechami – to dla nich każdego dnia walczy o lepsze warunki do życia. Rodzina radziła sobie dobrze, aż do momentu śmierci synka pani Magdaleny z pierwszego małżeństwa (2010 r.). Wówczas zaczęły się problemy i kłótnie z mężem. To wszystko sprawiło, że pani Magdalena postanowiła rozwieść się. Po pewnym czasie poznała nowego mężczyznę. Kasandra i Oliwier to ich wspólne dzieci. Niestety później okazało się, że ten partner również jej nie szanuje – stosował wobec rodziny przemoc. Do tego doszły jeszcze choroby dzieci – Oliwier wskutek problemów w rodzinie ma ADHD, a Kasandra urodziła się jako wcześniak i cierpi na astmę oskrzelową. Poza tym nikt z rodziny jej nie wspiera. Pani Magdalena ciężko to przeżyła, miała zaniżone poczucie własnej wartości, jednak nie poddała się. Miesięcznie dochody rodziny to 1647 zł. Po dokonaniu niezbędnych opłat i wykupie leków (łącznie 720 zł) pozostaje 309 zł miesięcznie na osobę. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, mieszcząc się w jednym pokoju. Nie mają łazienki (na klatce schodowej bloku znajduje się tylko wspólna ubikacja dla całego piętra) ani ogrzewania. Pani Magdalena myśli o dalszej nauce, lecz obecnie nie może sobie na to pozwolić, ponieważ zajmuje się dziećmi, które są za małe na pójście do przedszkola. Jest pracowita – przed urodzeniem dzieci sprzątała w różnych firmach i teraz nie boi się kolejnych wyzwań, może podjąć jakąkolwiek pracę. Jest osobą uczciwą, sąsiedzi mówią o niej, że ma dobre serce i sama też chętnie pomaga innym. Najważniejszymi potrzebami rodziny są: żywność (najmocniej obciąża domowy budżet), grzejnik (w mieszkaniu nie ma ogrzewania centralnego) oraz pralka (otwierana z góry, ze względu na bardzo mało miejsca w mieszkaniu).

Rodzina potrzebuje również odzieży (głównie wierzchniej zimowej) oraz środków czystości oraz wyposażenia mieszkania (koc, kołdra, ręczniki, pościel, poduszka).

Rzeczy prosimy przynosić do pokoju p. Małgorzaty Gimińskiej (sekretariat KEiAK UMK, parter Collegium Humanisticum) do 9 grudnia 2015.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:
nataladn@gmail.com
Natalia Damrat