Szlachetna Paczka VI

szlachetna-paczka-banner

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że już po raz szósty bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka.
Tym razem organizujemy paczkę dla Mamy (39 l.) samotnie wychowującej dwie córki, Wiktorię (11 l.) oraz Paulinę (8 l.).
Kontynuując tradycję zapraszamy wszystkich Studentów oraz Kadrę Naukową do włączenia się w tę wyjątkową akcję!

Opis rodziny:
Pani Katarzyna (39 l.) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Wiktorię (11 l.)i Paulinę (8 l.). Z powodu braku wykształcenia ma ogromne trudności w znalezieniu pracy. Całe dorosłe życie zajmowała się wychowywaniem dzieci. Dzieci z pierwszego związku zostały z ojcem z powodu braku środków na utrzymanie. Dwoje dzieci z drugiego związku są całym światem dla pani Katarzyny, która intensywnie szuka pracy, aby poprawić sytuację bytową swojej rodziny. Rodzina utrzymuje się głównie z zasiłków. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i zakupu leków na zaspokojenie podstawowych potrzeb zostaje niewielka suma. Pani Katarzyna chciałaby podnieść swoje wykształcenie, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Wierzy że los się do nich w końcu uśmiechnie. Zarówno dzieci jak i pani Katarzyna kochają zwierzęta. Rodzina jest bardzo zżyta ze sobą i wzajemnie się wspiera, dziewczynki są bardzo zdolne. Wiktoria uwielbia tańczyć i marzy, aby podjąć naukę w szkole tańca. Pani Katarzyna wśród najważniejszych potrzeb wymienia żywność i środki czystości. Dodała również, że bardzo pomógłby odkurzacz, gdyż stary się zepsuł, a nie stać ich na zakup nowego.

Rodzina potrzebuje również:

• odzieży oraz obuwia (głównie zimowe);

Pani Katarzyna – rozmiar ubrań XL, sylwetka puszysta, rozmiar obuwia 37
Wiktoria – rozmiar 160 cm, sylwetka szczupła, rozmiar obuwia 36
Paulina – rozmiar 140 m, sylwetka szczupła, rozmiar obuwia 30

• środków czystości  oraz kosmetyków z serii Emolium (dla córki chorującej na atopowe zapalenie skóry),
  • wyposażenia mieszkania (ręczniki, pościel),
  • przyborów szkolnych,
  • inne potrzeby – karma dla kota oraz psa, drapak dla kota
  • specjalne upominki – rodzina zaznacza, że będą bardzo szczęśliwi z każdego otrzymanego daru. Dziewczynki są już w takim wieku, że potrafią cieszyć się z każdej drobnostki. Pani Katarzyna nie potrafi powiedzieć co jest jej marzeniem oprócz szczęścia dzieci.

Rzeczy prosimy przynosić do pokoju p. Małgorzaty Gimińskiej (sekretariat KEiAK UMK, parter Collegium Humanisticum) do 6 grudnia 2016.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:
nataladn@gmail.com
Natalia Damrat