Pofestiwalowy pokaz filmów

Koło Naukowe Studentów Etnologii oraz Fundacja Fabryka UTU mają zaszczyt zaprosić na „po-festiwalowy” pokaz filmów. Zaprezentowane zostaną produkcje, które nie zostały wyświetlone na ekranie podczas Festiwalu Antropologii Wizualnej Aspekty – Przestrzenie miasta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno tych którzy dzielnie czekali na filmy jak i tych którzy na Aspektach nie mieli okazji się zjawić.

Czas: 13 marca 2009
godz. 16:00
Miejsce: Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK
Ul. Szosa Bydgoska 44/48
Sala III

Program:

DO BUY! A Dubai Documentary/Ethnographic Film
Reż Omair Barkatulla (UK)
Rok: 2006
Czas: 23′
Rzut oka na wzrastające miasto Dubaj, jego pozbawionych praw obywatelskich pracowników, Prezentuje szeroki zasięg zagadnień: poruszanie się wokół miasta, nowoczesne doświadczenie miejskie, ikoniczna architektura miejska jako symbol, kulturowe skutki klimatu, bogactwo, dostępność, sztuczność, mity i opowieści o innych grupach etnicznych w mieście.

Transfiction
Reż. Johannes Sjöberg (Sweden/ UK)
Rok: 2007
Czas: 57′
Brazilia
Granice “etnofikcji” – eksperymentalnego stylu filmu etnograficznego, w którym uczestnicy współpracują z twórcą filmu, odtwarzając doświadczenia swoje oraz innych osób poprzez improwizację. Film skupia się na tożsamości oraz dyskryminacji w codziennym życiu osób transseksulanych w Brazylii, w Sao Paulo. Fabia Mirassos opowiada o swoim życiu poprzez rolę Meg, transsexualnej fryzjerki konfrontując nietolerancję i „re-living” wspomnienia o zniewadze. Savana „Bibi” Meirelles gra Zildę, jedną z wielu osób transsexualnych pracujących w Sao Paulo jako prostytutki, pokazując jej życie jako walkę o odkrycie wyjścia z prostytucji.

Więcej info: www.aspektyfestival.pl

Aspekty Festival

Ten wpis został opublikowany w kategorii KNSE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>